Odpověď na: SVJ jako mrtví brouk

Úvod Fóra Všechny kategorie Byt SVJ jako mrtví brouk Odpověď na: SVJ jako mrtví brouk

#27511
Ladislav Laker
Host

Domovní řád: netuším co to je. Existuje pouze prohlášení (najdete ve sbírce listin rejstříku SVJ a ve sbírce listin katastru) a stanovy SVJ (najdete v rejstříku SVJ).

Požární poplachové směrnice: jsou povinné na pracovištích, které spadají do kategorií zvýšeného a vysokého požárního nebezpečí. To zpravidla nejsou bytové domy, pokud se nejedná o výškovou budovu.

Informační tabule: není povinná, nejde o družstevní dům.

Kontakt: Žádný kontakt nemusí být nikde vyvěšený. Jste sám povinen zjistit si adresu sídla SVJ. Vaší povinností bylo oznámit SVJ nabytí jednotky, a to bez zbytečného odkladu. Udělal jste to? Pokud snad míníte kontakt na smluvního správce či na sjednané havarijní služby, to byste mohl najít ve stanovách.

Plynové potrubí: Nátěr žlutou barvou (nebo žlutými pruhy) by byl předepsaný pouze v případě, kdy je nutno vnitřní plynovod vedený po povrchu vizuálně odlišit od ostatních potrubí.  Zda jde o takový případ by mohl rozhodnout revizní technik.

Úložiště v mezipatrech: nedá-li se dosáhnout nezávadného stavu v rámci správy domu, nafoťte a pošlete doporučeně na adresu hasičského záchranného sboru, s kopií jejich nadřízenému orgánu. To zabere.

Celkově k Vašemu dotazu: Jste spoluvlastníkem, takže vše co jste napsal řešte s ostatními spoluvlastníky. Včetně obsazení výboru, který – jak se zdá – nefunguje a proto SVJ neplní své povinnosti.

Vítejte v SVJ.