Odpověď na: Zvyšování nájemného u smlouvy na dobu neurčitou

Úvod Fóra Všechny kategorie Legislativa Zvyšování nájemného u smlouvy na dobu neurčitou Odpověď na: Zvyšování nájemného u smlouvy na dobu neurčitou

#27414
M0123M0123
Host

Znovu opakuji, že jste to pochopil jinak než to bylo myšleno. Nikde jsem nepsa, že tvrdíte něco jiného? Jenom jsem se ptal  na rozdíl mezi dotazem tazatelky a mým případem, když tazatelce pronajímatel může navýšit nájemné o 53% a mně nemůže.

Ptal jsem se: Chtěl jsem se ujistit, že tomu správně rozumím, že pokud bych před 2 lety nepřistoupil na navýšení o 20% podle zákona, tak  by mi nyní mohl pronajímatel taky navýšit nájemné o kolik by chtěl až na cenu obvyklou?  Ještě jste mi napsal: Výši nájemného jste si s pronajímatelem ujednal vícekrát: poprvé při sjednání nájemní smlouvy, naposledy tím, že jste dobrovolně přijal návrh pronajímatele na zvýšení o 20% v roce 2019. Proto jsem si myslel, že stačilo už jenom to první ujednání při sjednání nájemní smlouvy z r.1994, ale to by asi  nestačilo, jak jsem pochopil z odpovědi pana Černého.

Bohužel jste mi na mé otázky jestli tomu správně rozumím(viz výše) neodpověděl Mohl byste mi, prosím ještě na ně odpovědět? Děkuji.

Nic jsem nepravdivě netvrdil, ani si nic nevymýšlel, znovu upozorňuji na to, že to byly mé dotazy zda tomu rozumím správně.

Ano, psal jsem, že nájemné mám navýšeno o 20% od léta 2019, ale musel jsem sám poslat výpočet navýšení  o 20%, neboť pronajímatel toho nebyl schopen a posílal po sobě několik návrhů se stále se měnícími částkami, se kterými jsem nesouhlasil protože byly vyšší než 20 %. Nakonec mi poslal jenom návrh s konečnou částkou (navýšenou o 20% oproti poslednímu nájemnému).¨Ten jsem pak pronajímateli odsouhlasil a podepsal. Ale  to asi není podstatné, rozhodující je, že jsem přijal navýšení o 20%, tedy nájemné bylo navýšeno podle § 2249 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Děkuji za pochopení