Odpověď na: Společně prostory

Úvod Fóra Všechny kategorie Legislativa Společně prostory Odpověď na: Společně prostory

#26951
Ladislav Laker
Host

Mé tvrzení samozřejmě ničemu neodporuje. Pouze Vy nerozlišujete že jde o dva naprosto odlišné případy.

V oné diskusi z roku 2020 se jednalo o dům, který je rozdělen (prohlášením) na jednotky a společné části.  Sušárna je nepochybně společnou částí, protože to není jednotka. Sušárna je ve spoluvlastnictví všech vlastníků jednotek v domě. Oni rozhodují o jejím využití.

Vy se zde ptáte jako pouhý nájemce cizího bytu v budově, kterou vlastní bytové družstvo. Sušárna je ve vlastnictví družstva, stejně jako celá budova. Pouze bytové družstvo rozhoduje o využití své sušárny ve své budově. Je třeba abyste začla chápat Vaše podřízené postavení. Pouhý nájemce nemá právo nic diktovat vlastníkovi budovy!  Už jsem Vám to jednou napsal, a Vy jste připustila, že v nájemní smlouvě není žádná zmínka o užívání sušárny nájemcem. Čemu na tom nerozumíte?

Jestliže se Vám to nelíbí, požádejte pronajímatele o změnu nájemní smlouvy. Podívejte se také do stanov družstva, zda tam nenajdete nějaká speciální ustanovení týkající se pronájmu bytů a práv nájemců. Pokud tam nic není uvedeno, pak platí Vaše nájemní smlouva a úprava nájmu bytu podle zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.

 

Cookie Consent with Real Cookie Banner