Odpověď na: M&M reality zkušenosti

Úvod Fóra Všechny kategorie Byt M&M reality zkušenosti Odpověď na: M&M reality zkušenosti

#26906
Zdeněk
Host

Měl jsem zkušenost s M&M Reality (resp. panem Karlem Mičulkou). M&M podali inzerát na prodej louky, druhý den jsem mu volal že ten pozemek KUPUJI s tím, že můžeme začít řešit kupní smlouvu. Po telefonu jsme se domluvili na přípravě smlouvy (z jeho strany) a zaslání údajů ke kupní smlouvě (z mé strany). Domluva byla v pátek odpoledne, údaje z mé strany poslány v neděli. Od té doby se až do středy nic nedělo. V tu dobu jsem už začal být zvědavý, co panu Mičulkovi tak dlouho trvá.

Kontaktoval jsem makléře a ejhle, nemovitost byla v pondělí prodána jinému zájemci (od pátku až do mého středečního telefonátu už pan Mičulka ani nepípl, i když mu na stůl přišly údaje k uzavření smlouvy). Během mého telefonátu jsem se pak dozvěděl realiťácké perly typu “smůla, to se stává a teď se to stalo mě”, “měl jsem mu poslat údaje ke smlouvě dřív”, “nic není jisté, dokud není smlouva podepsána”,  “já tu mám 150 pozemků a nemůžu všechno sledovat”, “nemohl jsem na Vás najít email”, apod.

Suma sumárum, panu makléři jsou klienti u zádele. Dle jeho vlastních slov mu raději nevěřte ani dobrý den (a už vůbec nějaké dohody po telefonu). Jak sám říká, dokud není smlouva uzavřena, nemůže si být kupující jistý ničím!

Pokud s ním budete mít tu smůlu jednat, vždy si vyžádejte PÍSEMNĚ potvrzení o rezervaci (např. emailem, SMS)! To je jediná (chabá) ochrana, kterou vám u podobných realiťáckých “případů” mohu doporučit.