Odpověď na: Fond oprav

Úvod Fóra Všechny kategorie Byt Fond oprav Odpověď na: Fond oprav

#26282
Ladislav Laker
Host

Paní Aleno, napsala jste že dům je “revitalizovaný”. Nevím co to obnáší. Revitalizovat znamená oživit někoho, kdo byl již na pokraji smrti. Pokud jste chtěla napsat, že dům byl opraven, mohla jste to napsat i česky a rozuměli bychom tomu všichni. Pokud snad došlo ke zlepšení domu (např. zateplení, trojskla namísto dvojskel v oknech), pak čeština používá pojem “zlepšení” nebo přesněji “technické zhodnocení”.

Jestliže se chystáte zakoupit byt, využádejte si u prodávajícího potvrzení vystavené právnickou osobou SVJ o tom jaké závazky na vás přejdou s vlastnictvím jednotky. Ale pozor!!! Ten největší závazek Vám SVJ zatají! To je taková malá česká past na kupce bytů.

Budte se pak po podpisu smlouvy velmi divit. Ten krásný byt v krásném “revitalizovaném” domě je totiž kompletně zadlužen – a splácet to všechno budete Vy, do poslední koruny. Revitalizovalo se na dluh, a teď jde o to kdo se nechá nachytat a všechno to zaplatí. Ano, budete to Vy, nový vlastník. SVJ Vám ovšem určitě zatají že dluží miliony bance, že zde je úvěr který se bude ještě X roků splácet.

Jen pro informaci: já platím na správu domu obdobnou částku, kolem 3000 Kč, ovšem za pětipokojový byt o ploše 99 m2. U nás se ovšem nerevitalizovalo, takže se nesplácí žádný úvěr.