Odpověď na: Zákon k vyuctovaniu rézie domu a zákon prenajímateľ nájomcovi rozuctovanie

Úvod Fóra Všechny kategorie Byt Zákon k vyuctovaniu rézie domu a zákon prenajímateľ nájomcovi rozuctovanie Odpověď na: Zákon k vyuctovaniu rézie domu a zákon prenajímateľ nájomcovi rozuctovanie

#26001
Ladislav Laker
Host

Eriko, není srozumitelné co míníte pod pojmem “režie domu”. Takový pojem zákon nezná. Je třeba používat pouze takové pojmy, které jsou jednoznačné, určité a srozumitelné.

Jestliže jste nájemce, přečtěte si vaši nájemní smlouvu. Tam jsou vyjmenovány služby, které Vám pronajímatel poskytuje podle zákona č. 67/2013 Sb. jako “služby spojené s užíváním bytu”. Neuvedla jste ovšem o obsahu nájemní smlouvy nic, takže nelze nic konkrétně odpovědět.

Pokud nájemní smlouva neobsahuje výčet těchto služeb, pak se má za to, že rozsah poskytovaných služeb je uveden v § 2247 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb..

Je bezvýznamné co Vy předpokládáte a co “máte za to” ohledně předsedy SVJ.  Vás jako nájemce bude zajímat zda pronajímatel Vám účtuje pouze ty služby, které jsou uvedené v nájemní smlouvě (případně v § 2247). Dále Vás bude zajímat zda je schopen prokázat náklady, které Vám účtuje za služby spojené s užíváním bytu.

Neexistuje však žádná mně známá služba, která by se nazývala “režie domu”.

Cookie Consent with Real Cookie Banner