Odpověď na: Vystehovaní nájemce se smlouvou na dobu určitou.

Úvod Fóra Všechny kategorie Byt Vystehovaní nájemce se smlouvou na dobu určitou. Odpověď na: Vystehovaní nájemce se smlouvou na dobu určitou.

#26000
Ladislav Laker
Host

Veroniko, nedbala jste na Vaše práva a nebránila jste Váš majetek před neoprávněnou okupací.  Co popisujete je smutný výsledek.

V první řadě je nutné na toto myslet předem, V nájemní smlouvě uvést ve kterém okamžiku nájem skončí. K tomu si s nájemcem sjednáte, že v tom okamžiku bude byt volný bez jakýchkoliv dalších podmínek (a mezi stranami se sjednává, že nájemce není povinen při skončení nájmu odevzdat pronajímateli klíč a že byt je odevzdán (uvolněn) uplynutím doby nájmu bez toho, že by muselo uskutečnit fyzické předání bytu a bez toho že by pronajímatel obdržel od nájemce klíč). Také je vhodné sjednat, že pokud nájemce ponechá v bytě věci a vybavení při skončení nájmu, jedná se o věci opuštěné, které  mohou být pronajímatelem odstraněny na náklady nájemce.

Jestliže nájem má skončit např. 15.11.2021 v 16:59:59 hodin, pak je třeba mít v předstihu sjednanou novou nájemní smlouvu s novým nájemcem, a to od 15.11.2021 17:00:00 hodin. Tato osoba je od 17:00 hodin oprávněným nájemcem a byt se stal (úderem sedmnácté hodiny) jeho obydlím. Obydlí je chráněno zákonem.

Nový nájemce vstoupí do svého obydlí (nejlépe se dvěma kamarády – boxery či vzpěrači) a vyhodí odtud vetřelce, kterého v bytě přistihne.

Hotovo.

Cookie Consent with Real Cookie Banner