Posviťte si na strašáky. Jak vybrat noční světlo pro spokojené usínání těch nejmenších

Znáte to. Sotva uložíte dítě večer do postýlky, začne jeho bujná fantazie pracovat na plné obrátky. Ze stínů oblíbených hraček se za tmy rázem stanou obávaní strašáci, za otevřenými dveřmi určitě číhá schovaná ježibaba a pod postelí další bubáci, o kterých se vám nikdy ani nesnilo. A i když společně všechno několikrát zkontrolujete a po sté dítě ujistíte, že ani za dveřmi, ve skříni nebo pod postelí opravdu žádné strašidlo není, stejně se tam po zhasnutí v jeho očích opět objeví. Strach ze tmy je však v dětském věku naprosto přirozený a vám většinou nezbyde nic jiného než si na ty strašáky společně pořádně posvítit. Pomůžeme vám vybrat, které dětské noční světlo bude pro vašeho malého strašpytla to pravé.

Noční světlo do zásuvky, nebo radši na baterky?

Při rozhodování, zda vybrat noční světlo do zásuvky, nebo raději na baterku, se řiďte hlavně věkem dítěte a účelem, který má světlo plnit. Trochu starším dětem bude nejspíš stačit už jen malé světýlko, které bude svítit v elektrické zásuvce a pomůže jim s lepší orientací v pokoji. Před spaním budou mít přehled, že se nikde opravdu nic děsivého neděje, a když se v noci vydají třeba na toaletu nebo se rozhodnou přestěhovat do postele k vám, uvidí dobře na cestu, nic je nevyděsí a o nic nezakopnou.

Pokud však vybíráte dětské noční světlo pro ty opravdu nejmenší, sáhněte raději po světle na baterku. Taková světýlka jsou totiž často k dostání i ve formě různých zvířátek či dětmi oblíbených postaviček, nebo jsou dokonce součástí plyšových hraček, které si může váš vystrašený drobeček vzít s sebou přímo až do postýlky a spokojeně a klidně usnout v jejich společnosti. A když se v noci probudí a bude se chtít přestěhovat k vám, světýlko si může vzít na cestu s sebou.

Čtěte také:  Čištění koberců zvládnete i sami

Světlo na baterky má ale i svou nevýhodu. Je třeba udržovat si doma pro jistotu vždy zásobu náhradních baterií, abyste předešli nepříjemnému překvapení a bezesné noci, až baterky v lampičce dojdou.

Sladké sny pod hvězdnou oblohou

V dnešní době už ale není světlo jedinou funkcí, kterou dětské lampičky mívají. Vybírat můžete i ze speciálních projektorů, které dokážou promítat na zdi pokoje různé světelné efekty. Nejznámější a rozhodně i nejžádanější z nich je projektor, díky kterému tvoří v pokoji potřebné světlo noční obloha. Na strop totiž promítá drobné, tlumeně zářící hvězdičky, jejichž pozorování zaručeně zklidní a uspí většinu dětí.

I tyto dětské světelné projektory navíc bývají často k dostání ve formě roztomilých zvířátek, a kromě promítání hvězdiček a dalších obrazců dokáže dětem většina z nich i třeba zahrát ukolébavku nebo pustit oblíbený bílý šum, který pomáhá k lepšímu usínání i těm nejmenším miminkům.

Když nemusíte svítit celou noc

Ve většině případů bývají tyto dětské projektory doplněny časovačem, takže se nemusíte bát, že budou písničky znít dětským pokojíčkem celou noc. Stačí jednoduše nastavit požadovaný čas, po kterém se hudba či celá světelná projekce vypne.

Stejně jako projektory, bývají časovačem vybavena i některá lepší dětská noční světla. Pokud se vaše dítě v noci příliš nebudí a potíže se tmou ho trápí jen při usínání, do světla s časovačem určitě investujte. I když náklady na jeho pořízení mohou být o něco vyšší, vrátí se vám brzy v podobě úspory za energii nebo baterie. 

Věřte, že správně zvolené noční světlo dětské obavy dokáže opravdu spolehlivě rozptýlit. Proto buďte svým nejmenším oporou, jejich pochybnosti nezlehčujte a sviťte, dokud je potřeba. Jen tak jim můžete pomoci strach ze tmy postupně překonat.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner