K

Rekonstrukce? Vyměňte i vchodové dveře do bytu

Chystáte se rekonstruovat? Skvěle, tak nezapomeňte vyměnit i vchodové dveře do bytu. V bytovém domě se totiž jedná o jediné slabé místo, kudy k vám můžou přijít nevítaní návštěvníci. Proto raději nezkoušejte své štěstí a co nejdříve si pořiďte bezpečnostní dveře, které vás ochrání před lupiči. Jak správně vybrat a kdy je vyměnit? Dočtete se v našem článku.

Ilustrační foto David Vopálek

Blíží se termín pro daň z nemovitých věcí. Kdy zaplatit daň nemusíte?

Vlastníci nemovitostí musí do konce května zaplatit daň z nemovitých věcí pro rok 2022. Daň musí zaplatit i lidé, kteří nemovitost prodali v prvních měsících letošního roku. Lidé, kteří si koupili nemovitost na hypotéku, nejsou při platbě daně z nemovitých věcí nijak zvýhodněni. Za celý rok 2022 platí daň majitelé zapsaní v katastru nemovitostí k 1. lednu.

K(1)

Pozor na podpojištění majetku

Starat se dobře o majetek neznamená jen čas strávený fyzickou péčí, ale také zajištění jeho ochrany před nebezpečími, na která naše vlastní síly, ale často ani představy, nestačí. K tomu může dobře posloužit pojištění. Podpojištění majetku však ve svém důsledku může způsobit neočekávaně nižší plnění ze strany pojišťovny. Jaká jsou další rizika při pojištění majetku?

Shutterstock 428157550

Jaké jsou populární světové zahrady?

Jaro je už oficiálně tady a spolu s ní přichází i příjemné a stále více slunečné počasí. Ideální pro procházky v přírodě, parku či zahradě. Nic se nespojuje s jarem víc než kvetení nových květin. Zahrady jsou zdrojem pozitivní energie, kreativity ale také klidu a harmonie. Nabízejí zářivé barvy, které jsou mnohdy pohlazením nejen pro oči ale také pro duši. Jaké jsou nejkrásnější a nejznámější zahrady světa?

1

Reklamace rekonstrukce domu či bytu

Rozhodili jste se investovat do opravy bytu a výsledek nedopadl podle vašich představ? Nebo se zhotovitel nedržel domluvy a rekonstrukci provedl podle sebe? V takovém případě je na místě rekonstrukci reklamovat. Jak postupovat a které dokumenty jsou pro úspěšnou reklamaci důležité?

Cookie Consent with Real Cookie Banner