Pět tipů pro optimální výběr sedací soupravy

Základem jakéhokoli obývacího pokoje je bezesporu krásná a pohodlná sedací souprava. Vždyť právě na ní trávíme prakticky všichni obrovskou porci času. Stejně tak sedačky obdivují příchozí návštěvy. Vybrat novou sedací soupravu do interiéru není vůbec jednoduché. Prakticky nezáleží na tom, zdali vybavujete kompletně nový interiér, nebo měníte starou sedací soupravu za novou. Ať už se nacházíte v jakékoli situaci, určitě se vám bude hodit našich 5 tipů pro efektivní volbu sedací soupravy. Čím se tedy řídit?

1. Kvalita, velikost a komfort

V první řadě se zaměřte na kvalitu a nakupujte u osvědčeného prodejce. Co se týká velikosti, ta se různí a odvíjí hlavně od konkrétního tvaru sedací soupravy. Tradičně jsou na trhu k dispozici celkem tři základní variace sedaček. Jedná se o modely klasické prostorové, rohové a ve tvaru písmene U. Prvně jmenované se hodí do velkých obývacích pokoj a doplňují je tradičně křesla či taburety. Rohové sedačky se volí do interiérů menších, kde je zapotřebí ušetřit jakýkoli prostor. V rohu působí maximálně úsporně. Velké sedací soupravy do U si také vyžadují velký obývací pokoj. A co komfort? Výborné jsou hlavně pro mladé páry takzvané válecí sedací soupravy. Sedací prostor je u nich dostatečně hluboký a komfort maximální! Vynikající je jejich doplnění o čalouněné polštáře. Jednak jsou maximálně pohodlné a jednak také vypadají elegantně. 

2. Bere v potaz úložný prostor

Vynikající jsou sedačky nabízející dostatek úložného prostoru. Uložíte do nich přehozy, polštáře, deky, knihy a cokoli jiného. Vždyť v takovém obývacím pokoji není prostoru pro uložení věcí nikdy dost. Především minimalistické obývací pokoje jsou typické malým množstvím skříní a jiného nábytku. Pokud počítáte s tím, že občas ubytujete nějakou návštěvu, nebojte se ani rozkládacích modelů. Aktuální slevy na nábytek jsou vysoké a sehnat si i ty nejdražší modely dají vcelku levně.       

Čtěte také:  Klamavé praktiky dodavatelů energií pokračují. Jaké nové fígle na nás zkoušejí?

3. Elegantní kvalitní potah jako základ

Důležitá je také volba potahové látky. Každý máme jiný životní styl a milujeme odlišné barvy i vzory. Barvu sedací soupravy je zapotřebí dokonale ladit se samotným interiérem. Buď běžte do kontrastu, nebo se snažte o přiblížení barevných odstínů. Zaměřte se především na povrchovou úpravu konkrétního modelu. Vybírat je možné ze spousty materiálů v čele s kůží. U některých je zapotřebí impregnace. Pokud máte doma mazlíčky, určitě volte spíše pevnější textil.

4. Kolem sedačky musí být dost místa

Také v tomto ohledu byste měli být velmi obezřetní. Nelze si zakoupit sedací soupravu, která prakticky zaplní celý interiér obývacího pokoje. Kolem sedačky se prostě musí dát volně procházet. Vybírat je možné z mnoha variant sedacích souprav se dvěma, třemi, případně čtyřmi sedáky. Záleží pouze na preferencích každého člověka. Nezapomínejte ani na taburety. Ty jsou vynikající hlavně tehdy, když si potřebujete natáhnout nohy. Dokonale se uvolníte a budete mít potřebný komfort, který je v obývacím pokoji bezesporu zapotřebí.

5. Nakupte si tam, kde se o vás postarají

Určitě si vyberte prodejce, který vám nabídne kompletní servis. Určitě se jedná jak o kamenné prodejny, tak o eshopy. V druhém případě je nákup mnohem jednodušší. Nabídka většiny internetových prodejců je neskutečně pestrá. Vybírat je možné ze sedacích souprav různých rozměrů i barev. Velkou výhodou je také alternativa využití slevových kupónů. Typické jsou hlavně slevy a slevové kupóny do obchodu 4home. Tento známý eshop s nábytkem se vyznačuje pestrým sortimentem a vynikajícím zákaznicím servisem. Se zmiňovanými slevami se navíc ostanete na velmi výhodné ceny.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?