Uhlí do automatických kotlů

Situace na trhu energií a paliv společně s používáním moderních topných zařízení nahrává hojnému využívání uhlí. Mezi nejvíce oblíbené patří automatické kotle, které dokáží maximálně využít energii tohoto fosilního paliva. Přečtěte si o nich více informací v následujících řádcích.

Pohodlí při topení uhlím

Kdo si zvykl na pohodu s plynovými kotli, ten se jí nerad vzdá. Adekvátní náhradou jsou automaty na pevná paliva. Mezi ně se řadí i hybridní zařízení na spalování pelet a uhlí. Teplotu i v jejich případě regulujete termostatem, mobilním telefonem nebo tabletem. Spouštění topení pomocí chytrého zařízení poskytuje obrovskou výhodu například v příjezdu do vyhřáté chaty. Vyhnete se tak zdlouhavému zatápění a mrznutí v prochladlé chalupě. Současně v dlouhodobém horizontu dosáhnete finančních úspor, obzvláště za pomoci státních kotlíkových dotací.

Jaké uhlí využijete do automatického kotle?

Pro automaty je vhodné pevné palivo normované velikosti do 25 mm. Běžně zakoupíte i kotel na uhlí, ve kterém jej můžete střídat s dřevěnými peletami. Existují i naprosto univerzální zařízení, která s uhlím dokáží kombinovat i dřevo, štěpku, navíc i rostlinný a dřevní odpad. Frakce pro automaty má speciální název ořech 2 pro hnědé uhlí. Hrášek je název pro černé uhlí stejných rozměrů. Vysokou efektivitou spalování plně využijete potenciál zakoupeného paliva.

Jak funguje kotel na uhlí?

Základním prvkem pohodlí s automatizovaným kotlem je samostatné průběžné doplňování paliva za pomocí šneku. Automat stále spaluje uhlí i při dosažení požadované teploty nastavené na termostatu, ale spalování probíhá pouze s minimální intenzitou. Vaším úkolem je v zásadě jen počáteční zapálení, občasné dosypání paliva do zásobníku a vynášení popela.

Pohodlí vám přinese uhlí v pytlích

Optimální úspory práce dosáhnete, když nakoupíte pytlované uhlí. Ušetříte také na skladovacích prostorách a získáte i čistotu, na rozdíl od sypané varianty. Jednotlivá balení si donesete až ke kotli. Při přesypávání do zásobníku nevznikne žádný velký nepořádek. V zimních měsících se může stát, že v pytli bude zkondenzovaná voda. To vyřešíte donesením pár pytlů předem do teplé místnosti ke kotli, kde pytle otevřete a necháte vodu odpařit.

Čtěte také:  Když to s auty myslíte opravdu vážně

Kde zakoupíte uhlí v pytlích?

Potřebujete nakoupit pytlované uhlí na příští topnou sezónu? E-shop Optimtop.cz má skladové zásoby ve správné velikosti jménem ořech 2 pro hnědé uhlí a hrášek pro černé uhlí pro automatické kotle. Nákup bez starostí vám zaručí dovoz až před bránu vašeho domu. Doprava je po celé České republice zdarma.

Napsat komentář

Cookie Consent with Real Cookie Banner