Praktické tipy, jak udržet v koupelně pořádek

Koupelna je místem, které se velmi snadno promění v chaos a změť ručníků, kosmetiky a skincare. Produkty se válejí všude možně a najít ráno to, co potřebujete, je naprosto nemožné. Ale nebojte, máme pro vás několik tipů, které vám pomohou udržet v koupelně pořádek jednou provždy.

Na organizaci koupelny se psychicky připravte

Kolikrát už jste si řekli, že o víkendu uklidíte koupelnu? A kolikrát jste to dodrželi? Není divu, že ve vaší koupelně panuje nepořádek a chaos. Správné nastavení mysli a psychická příprava jsou pro organizaci důležité, ať už se pustíte do kterékoliv místnosti. Stejně důležité je mít pevnou vůli – zkuste si třeba na papír napsat, že o víkendu se pustíte do organizace koupelny, a připněte si ho někam, kde ho budete mít na očích. A až nastane ten čas, nemávněte nad tím rukou a neodsouvejte činnost na jindy. Když se vám opravdu nechce, udělejte alespoň malou část, třeba skříňku pod umyvadlem. Uvidíte, že když se vám povede zorganizovat i tento malý kousek, nakopne vás to k dalšímu úklidu.

Třídění je zásadou číslo jedna

Než se pustíte do organizace, nejdřív všechno hezky protřiďte. Určitě najdete spoustu věcí, které vám ve skříňce leží už pár let, jsou po záruce nebo které zkrátka nepoužíváte. Jak na to?

1. Vyndejte všechno ven ze skříněk, polic i šuplíků na jedno místo.

2. Vyházejte všechny prázdné nádoby, odpadky, zatoulané vatové tyčinky a další věci, které patří do koše.

3. Zkontrolujte na produktech datum expirace a ty staré vyhoďte.

4. Produkty, které ještě nejsou po expiraci, ale které nepoužíváte, dejte stranou a třeba je někomu darujte. Určitě si je ale nenechávejte u sebe v koupelně.

5. Zbylé produkty roztřiďte do kategorií – např. produkty do sprchy, do koupele, skincare, péče o vlasy, hřebeny, vatové produkty atd.

Čtěte také:  Máte nemovitost na prodej a hledáte vhodného investora?

6. Podívejte se, zda v dané kategorii nemáte některé produkty víckrát,a tam, kde to jde, duplikáty vyřaďte. Opravdu nepotřebujete 5 řasenek, tělové mléko, jehož vůně se vám spíš příčí, nebo olej na vlasy, který vám nevyhovuje.

7. Nakonec si sepište seznam věcí, které potřebujete dokoupit.

Využijte organizéry do koupelny

Po vytřídění všech produktů je čas na jejich úklid zpět do skříněk. Abyste ale měli v koupelně pořádek a vždy věděli, kde co hledat a kam pro to sáhnout, využijte průhledné boxy a organizéry. Do těch pak dle kategorií seřaďte své produkty. Je to také skvělý způsob, jak mít po ruce všechno pro ranní a večerní rutinu. Navíc, díky organizérům už nebudete ztrácet drobnosti, jako jsou gumičky, sponky či umělé řasy. Vezměte si tudíž k ruce košíčky, boxy, přihrádky, zkrátka cokoliv, co vám pomůže roztřídit svůj koupelnový arzenál a nemít ho jen tak naházený ve skříňce nebo v šuplíku.

Snažte se držet pult bez nepořádku

Čistý a uklizený koupelnový pult udělá s vaší koupelnou zázraky. Najednou nebude působit stísněně, ale naopak bude vzdušná. Pokud potřebujete nechat na pultu nějaké věci, jako je mýdlo na ruce, zubní kartáček či něco jiného, umístěte je dozadu ke zdi. A jestliže nemáte jinou možnost než na pultu nechat i další věci, pak je uložte do designových boxů a organizérů, díky nimž uchováte prostor čistý.

1 komentář u „Praktické tipy, jak udržet v koupelně pořádek“

Napsat komentář