​V malém bytě vsaďte na multifunkčnost

Velikost bytů se zmenšuje, naše potřeby ale zůstávají stále stejné. Naštěstí dnes existuje nekonečně mnoho variací nábytku, který je pro malé byty jako stvořený a pomůže díky chytrým vychytávkám ušetřit spoustu místa.

Jeden předmět pro více funkcí

Možností, jak využít kus nábytku pro víc účelů, je celá řada. Jeden příklad za všechny: multifunkční konferenční stolek na kolečkách s úložnými prostory nabízí možnost část stolku vysunout a použít pro práci na počítači, spoustu úložného prostoru a dokonce i otvory pro odložení nápoje. Podobných příkladů najdete mnoho a s každým ušetříte kus místa.

Foto: Bonami

Myslete vertikálně

V zemích, kde je vysoká hustota obyvatel, staví města do výšky, aby ušetřili drahocenný prostor. Vezměte si tento nápad za své i při zařizování vašeho interiéru, kde také chcete šetřit místo. „S šikovně řešenými interiérovými prvky můžete proměnit zdánlivě nevyužitelný kus stěny v designově zajímavý prostor, který přitom bude i funkční,“ radí specialisté z e-shopu s nábytkem a bytovými doplňky Bonami.

Představte si skládací křeslo pro návštěvy, které pak jednoduše složíte a zavěsíte na stěnu. Do koupelny pořiďte koupelnový držák s bambusovými košíky, který je geniálně praktický a skladný. Pomocí háčků na něj můžete zavěsit libovolně ručníky a další koupelnové nezbytnosti. Pořiďte botník, který prostě jen opřete o stěnu tam, kde je potřeba. Nic víc pro něj udělat nemusíte. Kromě toho nezabírá mnoho místa.

Dopřejte designovým kouskům vyniknout

Nadčasový design, zejména světlé barvy a přírodní materiály, pomůžou zachovat lehkost a vzdušnost i v malém prostoru a místnost opticky zvětší. Vyvarujte se mohutných kusů nábytku, daleko lepší službu vám udělají modulové kusy. Pamatujte, že designovému kousku bude slušet volný prostor kolem sebe. Daleko více vynikne a do celého interiéru vám jich bude stačit pořídit jen pár. Tak si rozhodně nezruinujete ani peněženku a váš malý byt nebude mít ani jednu chybu.

Log in with your credentials

Forgot your details?