​Malý byt a více úložného prostoru. Řešení najdete v každé místnosti bytu

Problémy s nedostatkem úložného prostoru zná jistě každý, kdo bydlí v menším bytě. Ty jsou totiž v dnešní době stále častěji bez sklepních prostor. Kam uložit vše potřebné, je tak ještě obtížnější. Přesto najdeme i v malém bytě řadu možností, jak úložný prostor rozšířit.

Obývací pokoj od podlahy až ke stropu

Obývací pokoj často slouží jako společenská místnost a též jako skladiště majetku všeho druhu. Doporučujeme využívat prostor od podlah až ke stropu. Televizi místo na poličku namontujte do výšky na zeď, místo masivní knihovny porůznu namontujte jednotlivé poličky a nebojte se je vést výš, než jste zvyklí. Obývací pokoj tak bude působit lehce neuspořádaně, přesto útulně.

Protipólem je celá stěna ze skříní a skříněk. Typický je minimalistický vzhled, plochy jsou zcela hladké, často i bez úchytů. Tento monolit poskytuje opravdu velký úložný prostor.

K místu navíc si můžeme pomoci i u drobnějších kusů vybavení. Při koupi konferenčního stolku myslete dopředu a pořiďte takový, který bude disponovat malým úložným prostorem uvnitř. Ten lehce využijete na drobnosti jako ovladač, časopisy či papírové kapesníčky. S úložným prostorem pořiďte i pohovku, kam můžete uskladnit sezonní oblečení, ložní prádlo či osušky a ručníky.

Ložnice, kde jeden schůdek nevadí

V ložnici zabírá vždy nejvíce místa postel. Snažte se tedy využít prostoru pod ní. Nebojte se toho, že pokoj bude vypadat neuspořádaně. V dnešní době jsou k dostání designové krabice všech tvarů a velikostí, které je možné koupit tak, aby ladily s designem ložnice. Na větší věci jsou praktické velké úložné tašky na zip z polypropylenu, do kterých je možné uložit jak rezervní oblečení, tak i například objemnější sezónní oblečení a podobně. Sofistikovanější variantou jsou vakuové boxy, které po odsátí vzduchu umožňují na menším prostoru skladovat ještě více oblečení a měkkého textilu.

Čtěte také:  Rekonstruujete? V soutěži Rekonstrukce roku můžete vyhrát až 100 000 korun

Nevadí-li vám podstoupit trochu stavebních prací, popřemýšlejte také o umístění lůžka na vyvýšeném stupni, do kterého se dají též uschovat věci, které vyloženě nepotřebujete.

Boxy v dětském pokoji zaručují snadnou manipulaci

Mnoho možností, jak získat další úložný prostor, najdeme v dětském pokoji. Úkol splní velké úložné boxy s víky. Dětem se do nich bude i snadno uklízet. Boxy mohou být stohovatelné nebo současně sloužit i k posezení. Výhodou je přijatelná cena a výběr z mnoha velikostí. Nejčastěji jsou vyrobeny z plastu, což znamená i snadnou údržbu.

Koupelna – co se skrývá za zrcadlem?

Co se týče koupelny, zde je potřeba opravdu šetřit každý centimetr. Potřebnou kosmetiku umístěte nad vanu či na poličku do sprchového koutu a nebojte se využít i prostor na zadní straně dveří. Tam můžete namontovat háčky na ručníky, župany, a podobně.

Praktické jsou úzké a vysoké skříňky. Zkuste třeba otočnou variantu, kde můžete mít ještě více věcí hned po ruce. Nezapomeňte na praktická zrcadla, která po odklopení nabízejí překvapivě velké místo pro další drobnosti, které se hodí mít u umyvadla po ruce.

V kuchyni vám pomůže magnetická lišta i roletky

Pokud máte k dispozici krátkou kuchyňskou linku, umístěte kuchyňské pomocníky jako mikrovlnou troubu, varnou konvici či mixér mimo pracovní desku, abyste se nepřipravovali o místo na práci. Spotřebiče mohou stát na poličce, nebo je schovejte do skříňky s roletkou. Budou uklizené a současně snadno dostupné.

Na vnitřky dveří od skříněk můžete namontovat přihrádky na drobnosti, jako jsou poklice, koření, potravinové fólie a další. Praktické a současně moderní jsou závěsné systémy na stěnu mezi skříňkami. Využít můžete i magnetickou lištu, se kterou budete mít oblíbené nože vždy po ruce.

Log in with your credentials

Forgot your details?