​Inspirujte se u holandských floristů a připravte si nádherná velikonoční květinová aranžmá

Pro jakou velikonoční výzdobu interiéru jste se rozhodli letos? Rozhodně není pravda, že tady se mnoho nového vymyslet nedá. Zkuste letos vyzkoušet nové aranžmá. Nejnovější trendy i notná dávkou invence přichází z Holandska. Právem je považováno za zemi květin a jejich floristé vždy umí překvapit.

Květinovou velikonoční výzdobu svěřte cibulovinám

Foto: iBuld

Od jednoduchého stonku po velkou vázu překypující květinami. Cibuloviny jsou rychlý a snadný způsob, jak do domu přinést jarní atmosféru a svěží vzhled – přesně to, co o Velikonocích potřebujete! Žluté cibulky vám vytvoří slunečnou, svítivou atmosféru. Žlutá barva vás dokáže rozveselit a zvednout ze židle. Pokud si ale přejete spíš decentnější vzhled, pak si zvolte bílé květy – tak svěží, jak jen jaro může být – a kombinujte se stříbrno-šedými doplňky.

Udělej si sám: Tak trochu jiné velikonoční kočičky

Nedílnou součástí Velikonoc je i aranžování velikonočních kočiček. Pokud jste si mysleli, že tahle tradice už je zastaralá, dejte jí ještě jednu šanci! Kočičky jsou teď znovu v trendu. Začněte s pořádně velkou vázou, nejlépe skleněnou. Částečně ji naplňte vodou a vložte několik kroucených větviček. Mezi větvičky naaranžujte cibulovité květiny s dlouhými stonky, jako jsou třeba žluté pryskyřníky nebo bílé tulipány. Barevné schéma můžete samozřejmě omezit i jen na jednu barvu. Na závěr přidejte několik šedivých velikonočních dekorací.

Trendy: Cibulky neskrývejte

Foto: iBuld

Základem každé cibuloviny je cibulka, tak proč se k ní nepřiznat? Jednotlivé hyacinty umístěte i s cibulkou do malých skleněných váziček, ve kterých budou vidět i jejich cibulky a kořínky. Váš domov tím hned získá tak trochu botanický ráz. Vyzkoušet můžete ale i jakýkoliv jiný originální nápad. Popusťte uzdu své fantazii!

Téměř všechny cibuloviny jsou k dostání již zasazené v květináči, který můžete umístit do interiéru nebo i ven, třeba na zahradní stůl. S jejich pomocí můžete hezky propojit design interiéru s venkovními prostory.

Čtěte také:  ​Jak jsme bydleli za posledních sto let? Na kterém stupni jste vy?

 

Zakomponujte květy do sváteční tabule

Foto:iBuld

Oslava Velikonoc se neobejde bez krásně nazdobené sváteční tabule. Zkrášlete ji vázou nádherných jarních květin, jako jsou tulipány, narcisy, pryskyřníky, hyacinty nebo modřence. Líbil by se vám okázalý stůl s cibulovinami v zářivých barvách? Nebo dáte raději přednost elegantnějšímu vzhledu, který vám dodá kombinace bílých cibulovin s černými a bílými doplňky a prostíráním s geometrickými tvary?

Nápady pro kutily

Udělejte si květinové zátiší ve velikonočním stylu! Naplňte talíř nebo misku předměty s velikonoční tématikou, například velikonočními vajíčky nebo jednotlivými jarními květy. Zátiší pak umístěte na nějaké neokázalé místo, například do chodby, pracovny nebo vedle postele.
Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vložte květinovou cibulku v květináči do vysoké vázy tak, aby cibulka jen tak tak vykukovala nad okraj vázy.

Pokud je květináč s cibulkou nižší než okraj vázy, podložte jej třeba jiným květináčem postaveným dnem vzhůru, nebo třeba oblázky.

0 Comments

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Log in with your credentials

Forgot your details?